Stig - P. Design ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023/24Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Signe Kjer Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | — | — | 3.589.131 | 3.544.913 | 3.061.032 | 2.535.859 | 1.994.347 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 4.206.542 | 4.183.370 | 4.157.274 | 4.060.833 | 4.115.727 |
| Anlægsaktiver i alt | 2.095.280 | 2.083.280 | 0 | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 2.095.280 | 2.083.280 | 4.206.542 | 4.183.370 | 4.157.274 | 4.060.833 | 4.115.727 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 420.252 | 485.631 | 971.916 | 965.427 | 960.817 | 869.343 | 876.770 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 636.000 | 541.074 | 0 | — | — | — | 1.495 |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.056.252 | 1.026.705 | 971.916 | 965.427 | 960.817 | 869.343 | 878.265 |
| Selskabskapital | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 |
| Overført resultat | 695.864 | 716.051 | 3.034.626 | 3.017.943 | 2.996.457 | 2.991.490 | 3.037.462 |
| Årets resultat | 23.394 | 20.187 | 2.318.574 | -16.683 | -21.486 | -4.967 | 45.972 |
| Egenkapital i alt | 895.864 | 916.051 | 3.234.626 | 3.217.943 | 3.196.457 | 3.191.490 | 3.237.462 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 59.056 | 55.239 | 2.934.311 | -12.412 | -5.352 | -6.875 | -25.888 |
| Resultat af primær drift | 47.056 | 43.239 | 2.934.311 | — | -5.352 | — | — |
| EBITDA | 59.056 | 55.239 | 2.934.311 | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 29.968 | 26.633 | 2.901.366 | -21.298 | -16.871 | -4.967 | 47.467 |
| Årets resultat | 23.394 | 20.187 | 2.318.574 | -16.683 | -21.486 | -4.967 | 45.972 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 12.000 | 12.000 | 0 | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets aktiviteter består af at drive handel med konfektion og dermed beslægtet virksomhed, herunder fremstilling af færdigvarer.
Selskabets resultatopgørelse for 2023/24 udviser et overskud på kr. 45.972, og selskabets balance pr. 30. juni 2024 udviser en egenkapital på kr. 3.237.462. Årets resultat er som forventet.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.