Eskelund Murerforretning ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-10.941 kr.-121,7%
Bruttofortjeneste 2023/24
Nøgletal
2023/24-180,7%
Soliditetsgrad
0,4×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -10.937 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -4.943 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 11.122 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -4.244 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 2.285 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -11.387 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 27.965 | 12.091 | 3.610 | 19.984 | 3.683 | 4.274 | 436 |
| Omsætningsaktiver i alt | 28.726 | 12.459 | 7.218 | 19.984 | 14.095 | 11.848 | 6.799 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 28.726 | 12.459 | 7.218 | 19.984 | 14.095 | 11.848 | 6.799 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 22.907 | 18.027 | 10.501 | 27.511 | 10.500 | 13.197 | 19.085 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 22.907 | 18.027 | 10.501 | 27.511 | 10.500 | 13.197 | 19.085 |
| Selskabskapital | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 |
| Overført resultat | -194.181 | -205.568 | -203.283 | -207.527 | -196.405 | -201.349 | -212.286 |
| Årets resultat | -15.330 | -11.387 | 2.285 | -4.244 | 11.122 | -4.943 | -10.937 |
| Egenkapital i alt | 5.819 | -5.568 | -3.283 | -7.527 | 3.595 | -1.349 | -12.286 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | -6.043 | -2.105 | 2.387 | -4.203 | 11.239 | -4.935 | -10.941 |
| Resultat af primær drift | -15.243 | -11.305 | 2.387 | -4.203 | 11.239 | -4.935 | -10.941 |
| Resultat før skat | -15.330 | -11.387 | 2.285 | -4.244 | 11.122 | -4.943 | -10.937 |
| Årets resultat | -15.330 | -11.387 | 2.285 | -4.244 | 11.122 | -4.943 | -10.937 |
| Personaleomkostninger | 9.200 | 9.200 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets aktivitet er at drive murerforretning.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.