Comet IT Solutions ApSAktiv

CVR 44982897Stiftet 2024

Økonomiske nøgletal

488.265 kr.
Bruttofortjeneste 2025

Nøgletal

2025
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
0250 t.500 t.750 t.2025

Udbytte

foreslået
2025

Foreslået udbytte for regnskabsåret 378.000 kr. (100% af årets resultat).

Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).

Regnskabstal2025
2025
Balance — aktiver
Likvide beholdninger21.047
Omsætningsaktiver i alt720.751
Anlægsaktiver i alt—
Aktiver i alt720.751
Balance — passiver
Kortfristede gældsforpligtelser302.348
Langfristede gældsforpligtelser—
Gældsforpligtelser i alt302.348
Selskabskapital40.000
Overført resultat403
Årets resultat378.403
Egenkapital i alt418.403
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste488.265
Resultat af primær drift488.265
Resultat før skat488.249
Årets resultat378.403
Personaleomkostninger—
Af- og nedskrivninger—
Andre nøgletal
Ansatte1
Udbytte378.000

En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.

Om virksomheden

Årsrapport 2025

Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed med udvikling, drift, rådgivning, support, projektledelse og salg indenfor IT-området.

Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 27. juli 2024 - 31. december 2025 udviser et resultat på kr. 378.403, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en balancesum på kr. 720.751, og en egenkapital på kr. 418.403.

Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.

Comet IT Solutions ApS — cvrprofil.dk