MS Solutions ApsAktiv

CVR 43716042

Økonomiske nøgletal

120.438 kr.
Bruttofortjeneste 2022/23

Nøgletal

2022/23
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
0100 t.200 t.300 t.2022/23

Udbytte

foreslået
2022/23

Foreslået udbytte for regnskabsåret 90.000 kr. (97% af årets resultat).

Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).

Selskabsskat

indkomstår 2024
2024Skattepligtig indkomst -7.466 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst 120.438 kr.26.488 kr.
Selskabsskat →

Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk

Regnskabstal2023
2022/23
Balance — aktiver
Likvide beholdninger118.753
Omsætningsaktiver i alt216.253
Anlægsaktiver i alt—
Aktiver i alt216.253
Balance — passiver
Kortfristede gældsforpligtelser83.442
Langfristede gældsforpligtelser—
Gældsforpligtelser i alt83.442
Selskabskapital40.000
Overført resultat2.811
Årets resultat92.811
Egenkapital i alt132.811
Resultatopgørelse
Bruttofortjeneste120.438
Resultat af primær drift120.438
Resultat før skat120.438
Årets resultat92.811
Personaleomkostninger—
Af- og nedskrivninger—
Andre nøgletal
Ansatte1
Udbytte90.000

En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.

Om virksomheden

Årsrapport 2023

Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive konsulent- og rådgivningsvirksomhed og hermed beslægtet hverv.

Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 12-12-2022 - 30-06-2023 udviser et resultat på kr. 92.811, og selskabets balance pr. 30-06-2023 udviser en balancesum på kr. 216.253, og en egenkapital på kr. 132.811. , Udviklingen i aktiviteter og økonomiske forhold Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 12-12-2022 - 30-06-2023 udviser et resultat på kr. 92.811, og selskabets balance pr. 30-06-2023 udviser en balancesum på kr. 216.253, og en egenkapital på kr. 132.811.

Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.

MS Solutions Aps — cvrprofil.dk