Lars Rauff Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2024/2595,6%
Soliditetsgrad
0,1×
Likviditetsgrad
39,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -12.137 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -19.313 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -17.632 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2022–2025
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 39.921 | 30.905 | 30.404 | 29.686 |
| Omsætningsaktiver i alt | 39.921 | 30.905 | 30.404 | 29.686 |
| Anlægsaktiver i alt | 851.580 | 2.204.363 | 5.381.210 | 8.685.439 |
| Aktiver i alt | 891.501 | 2.235.268 | 5.411.614 | 8.715.125 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 353.255 | 363.553 | 375.189 | 387.175 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | 0 |
| Gældsforpligtelser i alt | 353.255 | 363.553 | 375.189 | 387.175 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -17.632 | -36.945 | -49.083 | -60.069 |
| Årets resultat | 332.798 | 1.333.470 | 3.164.710 | 3.291.525 |
| Egenkapital i alt | 538.246 | 1.871.716 | 5.036.425 | 8.327.950 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Resultat af primær drift | -10.000 | -9.069 | -1.000 | -1.000 |
| Resultat før skat | 332.798 | 1.333.470 | 3.164.710 | 3.291.525 |
| Årets resultat | 332.798 | 1.333.470 | 3.164.710 | 3.291.525 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | 0 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Virksomhedens væsentligste aktiviteter har været at drive direkte og indirekte investeringsvirksomhed, herun- der besiddelse af aktier mv.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.