Canivi ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
585.554 kr.-9,2%
Bruttofortjeneste 2025
-11,4%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2022–2025
Nøgletal
202545,7%
Soliditetsgrad
1,8×
Likviditetsgrad
-65,0%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 32.459 kr.Fratrukket underskud 41.758 kr.7.128 kr.
2023Skattepligtig indkomst -41.758 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 94.746 kr.20.834 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2022–2025
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 163.793 | 155.436 | 253.570 | 141.204 |
| Omsætningsaktiver i alt | 164.812 | 164.622 | 253.570 | 170.624 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 164.812 | 164.622 | 253.570 | 170.624 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 56.001 | 88.425 | 125.009 | 92.718 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 56.001 | 88.425 | 125.009 | 92.718 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 68.811 | 36.197 | 88.561 | 37.906 |
| Årets resultat | 68.811 | -32.614 | 52.364 | -50.655 |
| Egenkapital i alt | 108.811 | 76.197 | 128.561 | 77.906 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Bruttofortjeneste | 842.259 | 497.122 | 645.144 | 585.554 |
| Resultat af primær drift | 95.082 | -41.799 | 68.588 | -65.067 |
| Resultat før skat | 89.645 | -41.758 | 68.678 | -65.127 |
| Årets resultat | 68.811 | -32.614 | 52.364 | -50.655 |
| Personaleomkostninger | 747.177 | 538.921 | 576.556 | 650.621 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Virksomhedens forml er at drive murer- og tømrervirksomhed.
Årets resultat anses for mindre tilfredsstillende.For det kommende år forventes en positiv udvikling i såvel omsætning som resultat.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.