FastWayForward ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
202.529 kr.-81,8%
Bruttofortjeneste 2024
Nøgletal
202462,0%
Soliditetsgrad
2,6×
Likviditetsgrad
-357,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2023Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Von 8118 Holding ApS.
2023Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -9.550 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -15.222 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2024
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 39.377 | 13.728 | 611.429 | 24.494 |
| Omsætningsaktiver i alt | 39.377 | 17.728 | 980.168 | 237.165 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 39.377 | 17.728 | 980.168 | 237.165 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 17.099 | 5.000 | 290.380 | 90.176 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 17.099 | 5.000 | 290.380 | 90.176 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -17.722 | -27.272 | 649.788 | 106.989 |
| Årets resultat | -17.722 | -9.550 | 677.060 | -525.152 |
| Egenkapital i alt | 22.278 | 12.728 | 689.788 | 146.989 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Bruttofortjeneste | -17.549 | -9.319 | 1.112.765 | 202.529 |
| Resultat af primær drift | -17.549 | -9.319 | 863.160 | -521.636 |
| Resultat før skat | -17.722 | -9.550 | 863.413 | -525.152 |
| Årets resultat | -17.722 | -9.550 | 677.060 | -525.152 |
| Personaleomkostninger | — | — | 249.605 | 724.165 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | 2 | 2 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i behandling af rørledninger og kloaker for øgning af vandgennemstrømningen samt levetidsforlængelse af eksisterende anlæg.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.