Stefan Danielsen Tømrer & Montage ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
675.802 kr.+0,2%
Bruttofortjeneste 2025
+36,6%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2021–2025
Nøgletal
202554,1%
Soliditetsgrad
2,2×
Likviditetsgrad
26,7%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 74.993 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -76.019 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 146.993 kr.32.318 kr.
2021Skattepligtig indkomst 21.030 kr.4.620 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 87.175 | 232.347 | 160.080 | 252.561 | 314.764 |
| Omsætningsaktiver i alt | 147.015 | 286.601 | 229.749 | 301.137 | 343.289 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 147.015 | 286.601 | 229.749 | 301.137 | 343.289 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 91.225 | 140.660 | 147.601 | 165.149 | 157.659 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 91.225 | 140.660 | 147.601 | 165.149 | 157.659 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 15.790 | 105.941 | 42.148 | 95.988 | 145.630 |
| Årets resultat | 15.790 | 90.151 | -63.792 | 53.840 | 49.642 |
| Egenkapital i alt | 55.790 | 145.941 | 82.148 | 135.988 | 185.630 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 194.133 | 666.402 | 496.838 | 674.368 | 675.802 |
| Resultat af primær drift | 21.379 | 125.023 | -77.794 | 71.421 | 67.022 |
| Resultat før skat | 20.410 | 122.469 | -80.516 | 70.338 | 64.608 |
| Årets resultat | 15.790 | 90.151 | -63.792 | 53.840 | 49.642 |
| Personaleomkostninger | 172.754 | 541.379 | 574.632 | 602.072 | 608.780 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets hovedaktiviteter er at drive tømrer- og bygningssnedkervirksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for 2025 udviser et overskud på t.kr. 50, og selskabets balance pr. 31.december 2025 udviser en egenkapital på t.kr. 186.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.