SMJ Kloak ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
34.708 kr.-90,6%
Bruttofortjeneste 2025/26
-90,6%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2021/22–2025/26
Nøgletal
2025/2634.708 kr.
EBITDA
37,1%
Soliditetsgrad
1,4×
Likviditetsgrad
16,7%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 69.546 kr.Fratrukket underskud 199.698 kr.15.290 kr.
2022Skattepligtig indkomst -199.698 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst 54.921 kr.12.078 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2022–2026
| 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 7.586 | 11.490 | 5.099 | 54.025 | 6.412 |
| Omsætningsaktiver i alt | 141.318 | 62.447 | 48.719 | 162.580 | 215.231 |
| Anlægsaktiver i alt | 43.200 | 0 | — | 45.000 | 34.200 |
| Aktiver i alt | 184.518 | 62.447 | 48.719 | 207.580 | 249.431 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 102.330 | 181.828 | 225.245 | 130.467 | 156.841 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 102.330 | 181.828 | 225.245 | 130.467 | 156.841 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 42.188 | -159.381 | -216.526 | 37.113 | 52.590 |
| Årets resultat | 42.189 | -201.569 | -57.145 | 258.639 | 15.477 |
| Egenkapital i alt | 82.188 | -119.381 | -176.526 | 77.113 | 92.590 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 369.353 | — | — | — | 34.708 |
| Resultat af primær drift | 54.479 | -201.079 | -57.545 | 274.789 | 23.908 |
| EBITDA | 65.279 | -201.079 | — | — | 34.708 |
| Resultat før skat | 54.272 | -201.569 | -57.145 | 273.929 | 21.997 |
| Årets resultat | 42.189 | -201.569 | -57.145 | 258.639 | 15.477 |
| Personaleomkostninger | — | 314.747 | 155.746 | 2.914 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | 10.800 | 0 | — | — | 10.800 |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026SELSKABETS FORMÅL ER AT DRIVE HÅNDVÆRKSVIRKSOMHED
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.