I gang ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Kaldæa Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 2.519 | 1.869 | 761 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 11.335 | 10.685 | 9.577 | 5.691 | 17.691 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 11.335 | 10.685 | 9.577 | 5.691 | 17.691 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 3.500 | 3.500 | 6.625 | 6.683 | 20.206 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 3.500 | 3.500 | 6.625 | 6.683 | 20.206 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -42.165 | -42.815 | -47.048 | -50.992 | -52.515 |
| Årets resultat | -42.165 | -650 | -4.233 | -3.944 | -1.523 |
| Egenkapital i alt | 7.835 | 7.185 | 2.952 | -992 | -2.515 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -41.952 | -632 | -4.233 | -3.938 | 462 |
| Resultat af primær drift | -41.952 | -632 | -4.233 | -3.938 | 462 |
| Resultat før skat | -42.165 | -650 | -4.233 | -3.944 | -1.523 |
| Årets resultat | -42.165 | -650 | -4.233 | -3.944 | -1.523 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabet væsentligste aktivitet er computerprogramering og hermed beslægtet opgaver.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Det ordinære resultat efter skat udgør -1.523 mod -3.944 sidste år. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende. Selskabet har tabt mere end halvdelen af virkomhedskapitalen. Selskabets anpartshaver forventer at tilføre tilstrækkeligt kapital i 2026, så selskabet opnå postiv egenkapital og herefter likvidere selskabet.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.