4-Techs ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
511.766 kr.-34,0%
Bruttofortjeneste 2024
-7,6%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2021–2024
Nøgletal
2024-137.773 kr.
EBITDA
43,5%
Soliditetsgrad
2,1×
Likviditetsgrad
-356,1%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2021Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Gvh Holding ApS.
2021Skattepligtig indkomst 106.437 kr.23.408 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2024
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 86.496 | 82.590 | 217.492 | 31.089 |
| Omsætningsaktiver i alt | 221.428 | 308.981 | 367.581 | 95.536 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | 103.317 | 33.000 |
| Aktiver i alt | 221.428 | 308.981 | 470.898 | 128.536 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 94.015 | 115.960 | 206.776 | 46.555 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 94.015 | 115.960 | 206.776 | 46.555 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 87.413 | 147.494 | 215.128 | 15.942 |
| Årets resultat | 87.413 | 60.081 | 67.633 | -199.186 |
| Egenkapital i alt | 127.413 | 187.494 | 255.128 | 55.942 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Bruttofortjeneste | 648.372 | 841.266 | 775.849 | 511.766 |
| Resultat af primær drift | 118.797 | 78.428 | 86.698 | -208.090 |
| EBITDA | — | — | 90.261 | -137.773 |
| Resultat før skat | 112.053 | 77.004 | 86.698 | -208.180 |
| Årets resultat | 87.413 | 60.081 | 67.633 | -199.186 |
| Personaleomkostninger | 529.575 | 762.838 | 685.588 | 649.539 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | 3.563 | 70.317 |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive rådgivningsvirksomhed vedrørende udvikling af maksiner m.m.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.