Komplementarselskabet Brave 2020-37 ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2023/24Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet CVR 40974334.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2024
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | |
|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||
| Likvide beholdninger | 22.930 | 7.163 | 622 | 19 |
| Omsætningsaktiver i alt | 49.847 | 39.483 | 52.003 | 79.537 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 49.847 | 39.483 | 52.003 | 79.537 |
| Balance — passiver | ||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 21.115 | 10.251 | 22.299 | 48.552 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | 282 |
| Gældsforpligtelser i alt | 21.115 | 10.251 | 22.299 | 48.834 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -11.268 | -10.768 | -10.296 | -9.297 |
| Årets resultat | -11.268 | 500 | 472 | 999 |
| Egenkapital i alt | 28.732 | 29.232 | 29.704 | 30.703 |
| Resultatopgørelse | ||||
| Bruttofortjeneste | -12.908 | 43 | -806 | -960 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -13.185 | 641 | 605 | 1.281 |
| Årets resultat | -11.268 | 500 | 472 | 999 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||
| Ansatte | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024The primary activity of the Entity is to act as a general partner for Brave 2020-37 K/S.
The income statement for 2023/24 shows a profit of DKK 999 against a profit of DKK 472 last year, and the balance sheet at 30 June 2024 shows equity of DKK 30,703. The company has realised results corresponding to the expectations thereto so far in the financial year 2023/24. Managements considers the company's financial performance in the year satisfactory.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.