Stroeh ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | — | 48.226 | 37.153 | 97.354 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | 48.226 | 37.153 | 136.860 | 147.014 |
| Anlægsaktiver i alt | 40.000 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 40.000 | 48.226 | 37.153 | 136.860 | 147.014 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 5.000 | 59.622 | 59.227 | 127.551 | 41.329 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 5.000 | 59.622 | 59.227 | 127.551 | 41.329 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -5.000 | -51.396 | -62.074 | -30.691 | 65.685 |
| Årets resultat | -5.000 | -46.396 | -10.678 | 31.383 | 96.376 |
| Egenkapital i alt | 35.000 | -11.396 | -22.074 | 9.309 | 105.685 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -5.000 | -6.257 | -9.361 | -9.313 | -10.099 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | -10.099 |
| Resultat før skat | -5.000 | -46.396 | -10.678 | — | 96.376 |
| Årets resultat | -5.000 | -46.396 | -10.678 | 31.383 | 96.376 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktiviteter består i besiddelse af kapitalandele.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttotab udgør -10.099 mod -9.313 sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør 96.376 mod 31.383 sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.