Steffen Refsgaard Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2025
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 12.311 | 2.688 | 2.688 | 188 | 188 |
| Omsætningsaktiver i alt | 12.311 | 98.688 | 101.568 | 102.032 | 188 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | — |
| Aktiver i alt | 12.311 | 98.688 | 101.568 | 102.032 | 188 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 2.500 | 91.513 | 97.577 | 103.837 | 108.157 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.500 | 91.513 | 97.577 | 103.837 | 108.157 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -30.189 | -32.825 | -36.009 | -41.805 | -147.969 |
| Årets resultat | -26.604 | -2.636 | -3.184 | -5.796 | -106.164 |
| Egenkapital i alt | 9.811 | 7.175 | 3.991 | -1.805 | -107.969 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -2.500 | -2.500 | -2.500 | -5.000 | -102.344 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | — | — | — | — | — |
| Årets resultat | -26.604 | -2.636 | -3.184 | -5.796 | -106.164 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål og aktiviteter er at eje aktier eller anparter i andre kapitalselskaber.
Selskabets resultatopgørelse for 2025 udviser et underskud på 106.164 kr. mod et underskud på 5.796 kr. sidste år, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en negativ egenkapital på 107.969 kr. Selskabet har tabt mere end af halvdelen af selskabskapitalen og er derfor omfattet af kapitaltabsreglerne i selskabsloven. Hovedanpartshaveren finansierer selskabets drift og årsregnskabet er derfor aflagt under forudsætning af virksomhedens fortsatte drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.