Two Founders Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | 55 | 12.000 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | 15.740 | 55 | 12.000 |
| Anlægsaktiver i alt | 4.576.653 | 2.723.427 | 918.980 | 0 | 0 | 0 |
| Aktiver i alt | 4.610.705 | 2.794.468 | 934.720 | 15.740 | 55 | 12.000 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 3.137.876 | 3.306.008 | 3.480.342 | 3.667.672 | 3.867.772 | 3.226.897 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 3.137.876 | 3.306.008 | 3.480.342 | 3.667.672 | 3.867.772 | 3.226.897 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | — | -551.540 | -2.585.622 | -3.691.932 | -8.500.151 | -3.254.897 |
| Årets resultat | 1.597.817 | -2.112.277 | -2.035.478 | -1.104.913 | -4.808.219 | 5.245.254 |
| Egenkapital i alt | 1.472.829 | -511.540 | -2.545.622 | -3.651.932 | -8.460.151 | -3.214.897 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Resultat af primær drift | 1.655.711 | -1.996.759 | -1.817.589 | -934.194 | — | — |
| Resultat før skat | 1.579.505 | -2.149.266 | -1.980.177 | -1.104.913 | — | — |
| Årets resultat | 1.597.817 | -2.112.277 | -2.035.478 | -1.104.913 | -4.808.219 | 5.245.254 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 2 | 2 | 2 | 2 | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje kapitalandele.
Selskabet har tabt mere end halvdelen af virksomhedskapitalen og er dermed omfattet af kapitalbestemmelserne i Selskabslovens §119. Selskabets ledelse forventer at egenkapitalen retableres ved fremtidig indtjening og/eller kapitaltilførsel.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.