Claus Boller Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 495 | 0 | 20.300 | 7.444 | 15.246 | 75.889 |
| Omsætningsaktiver i alt | 495 | 12.327 | 44.708 | 13.444 | 46.746 | 87.889 |
| Anlægsaktiver i alt | 154.542 | 189.330 | 868.499 | 778.607 | 623.460 | 612.932 |
| Aktiver i alt | 155.037 | 201.657 | 913.207 | 792.051 | 670.206 | 700.821 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 9.920 | 26.836 | 435.220 | 429.896 | 460.681 | 492.776 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | 266.111 | 244.966 | 225.818 | 206.573 |
| Gældsforpligtelser i alt | 9.920 | 26.836 | 701.331 | 674.862 | 686.499 | 699.349 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -9.425 | -14.509 | -12.108 | -27.430 | -56.293 | -38.528 |
| Årets resultat | 105.117 | 29.704 | 37.056 | -94.688 | -133.481 | 17.765 |
| Egenkapital i alt | 145.117 | 174.821 | 211.876 | 117.189 | -16.293 | 1.472 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -9.420 | -4.700 | -1.310 | 32.561 | 71.911 | 71.580 |
| Resultat af primær drift | — | — | -1.310 | 22.033 | 61.383 | 61.052 |
| EBITDA | — | — | — | 32.561 | 71.911 | 71.580 |
| Resultat før skat | 105.117 | 27.174 | 32.546 | -94.688 | -126.815 | 24.497 |
| Årets resultat | 105.117 | 29.704 | 37.056 | -94.688 | -133.481 | 17.765 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 10.528 | 10.528 | 10.528 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje kapitalandele i dattervirksomheden CB Tag & MontageApS.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.