Køge Nord Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 5 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2025
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 58.110 | 20.997 | 4.545 | 0 | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 983.753 | 20.997 | 4.545 | 0 | — |
| Anlægsaktiver i alt | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 | 200.000 |
| Aktiver i alt | 1.183.753 | 220.997 | 204.545 | 200.000 | 200.000 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 1.108.865 | 534.802 | 630.603 | 665.693 | 702.662 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.108.865 | 534.802 | 630.603 | 665.693 | 702.662 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 34.888 | -353.805 | -466.058 | -505.693 | -542.662 |
| Årets resultat | 40.738 | -388.693 | -112.253 | -39.635 | -36.969 |
| Egenkapital i alt | 74.888 | -313.805 | -426.058 | -465.693 | -502.662 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 35.411 | -424.977 | -83.687 | -38.830 | -37.001 |
| Resultat af primær drift | 35.411 | -424.977 | -108.687 | -38.830 | -37.001 |
| Resultat før skat | 53.300 | -388.693 | -112.253 | -39.635 | -36.969 |
| Årets resultat | 40.738 | -388.693 | -112.253 | -39.635 | -36.969 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktivitet har i regnskabsåret bestået i at eje og administrere ejerandele i datterselskaber.
Selskabet har fortsat tabt sin kapital. Den løbende finansiering af selskabets omkostninger er sikret ved støtteerklæring fra ejerselskaberne. Det er ledelsens forventning, at selskabets kapital vil blive retableret ved fremtidig indtjening. Ledelsen anser årets resultat for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.