Proworkers Montage ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
8.629.797 kr.+121,6%
Bruttofortjeneste 2025
+30,4%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2020–2025
Nøgletal
2025-28,3%
Soliditetsgrad
0,8×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Proworkers Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 1.311.373 | 350.539 | 3.445 | 0 | — | 114.642 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.371.648 | 1.662.941 | 1.894.289 | 1.793.755 | 1.101.292 | 892.751 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 2.371.648 | 1.662.941 | 1.894.289 | 1.793.755 | 1.101.292 | 892.751 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 2.204.736 | 1.738.908 | 1.861.456 | 1.729.590 | 2.050.646 | 1.145.545 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 2.204.736 | 1.738.908 | 1.861.456 | 1.729.590 | 2.050.646 | 1.145.545 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 126.912 | -115.967 | -7.167 | 24.165 | -989.354 | -292.794 |
| Årets resultat | 126.912 | -242.880 | 108.800 | 31.333 | -1.013.519 | 696.560 |
| Egenkapital i alt | 166.912 | -75.967 | 32.833 | 64.165 | -949.354 | -252.794 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 2.287.939 | 3.915.093 | 4.269.323 | 4.704.160 | 3.895.146 | 8.629.797 |
| Resultat af primær drift | 176.216 | -291.801 | 148.808 | 74.527 | -1.017.328 | 706.437 |
| Resultat før skat | 165.638 | -307.680 | 142.879 | 41.717 | -1.048.294 | 648.073 |
| Årets resultat | 126.912 | -242.880 | 108.800 | 31.333 | -1.013.519 | 696.560 |
| Personaleomkostninger | 2.111.723 | 4.206.894 | 4.120.515 | 4.629.633 | 4.912.474 | 7.923.360 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 8 | 8 | 9 | 12 | 12 | 15 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er levering af serviceydelser indenfor tømrer- og byggebranchen.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.