Mulbjerg Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-34.594 kr.-59,2%
Bruttofortjeneste 2025/26
Nøgletal
2025/2692,2%
Soliditetsgrad
11×
Likviditetsgrad
5,7%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 1.172.916 kr.258.038 kr.
2023Skattepligtig indkomst 1.392.204 kr.306.284 kr.
2022Skattepligtig indkomst 621.470 kr.136.708 kr.
2021Skattepligtig indkomst 901.663 kr.198.352 kr.
2020Skattepligtig indkomst 195.902 kr.43.098 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2026
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | — | 113.678 | 605.996 | 990.960 | 1.994.025 | 2.491.561 | 3.143.107 |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.613 | 123.489 | 608.899 | 990.960 | 2.179.755 | 2.967.343 | 3.510.815 |
| Anlægsaktiver i alt | 747.382 | 747.382 | 747.382 | 747.382 | 747.382 | 747.382 | 747.382 |
| Aktiver i alt | 748.995 | 870.871 | 1.356.281 | 1.738.342 | 2.927.137 | 3.714.725 | 4.258.197 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 17.330 | 24.398 | 25.023 | 28.773 | 227.309 | 15.001 | 333.284 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 17.330 | 24.398 | 25.023 | 28.773 | 227.309 | 15.001 | 333.284 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -15.717 | 99.091 | 583.876 | 962.187 | 1.952.446 | 2.952.342 | 3.177.531 |
| Årets resultat | -15.717 | 114.808 | 484.785 | 378.311 | 990.259 | 999.896 | 225.189 |
| Egenkapital i alt | 731.665 | 846.473 | 1.331.258 | 1.709.569 | 2.699.828 | 3.699.724 | 3.924.913 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | — | -12.614 | -12.509 | -17.466 | -19.885 | -21.733 | -34.594 |
| Resultat af primær drift | -17.330 | — | — | -17.466 | -19.885 | -21.733 | -34.594 |
| Resultat før skat | -17.330 | 111.803 | 484.785 | 381.214 | 987.531 | 999.355 | 221.129 |
| Årets resultat | -15.717 | 114.808 | 484.785 | 378.311 | 990.259 | 999.896 | 225.189 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets formål er som holdingselskab at eje kapitalandele i andre virksomheder.
Selskabets resultatopgørelse for 2025/26 udviser et overskud på kr. 225.189, og selskabets balance pr. 30. juni 2026 udviser en egenkapital på kr. 3.924.913.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.