Selskabet CW ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-175 kr.-100,3%
Bruttofortjeneste 2022/23
Nøgletal
2022/2322,9%
Soliditetsgrad
1,3×
Likviditetsgrad
-0,2%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet HR2 Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2023
| 2019 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 0 | 293.683 | 186.658 | 222.951 | 211.769 |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 664.815 | 276.799 | 533.650 | 239.808 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 0 | 664.815 | 276.799 | 533.650 | 239.808 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 0 | 693.171 | 221.788 | 478.487 | 184.781 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 0 | 693.171 | 221.788 | 478.487 | 184.781 |
| Selskabskapital | 0 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 0 | -68.356 | 15.011 | 15.163 | 15.027 |
| Årets resultat | 0 | -68.356 | 83.367 | 152 | -136 |
| Egenkapital i alt | 0 | -28.356 | 55.011 | 55.163 | 55.027 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | 0 | 193.264 | 359.896 | 60.253 | -175 |
| Resultat af primær drift | 0 | -86.302 | 109.031 | 1.138 | -175 |
| EBITDA | 0 | -86.302 | 109.031 | — | — |
| Resultat før skat | 0 | -86.790 | 108.806 | 195 | -175 |
| Årets resultat | 0 | -68.356 | 83.367 | 152 | -136 |
| Personaleomkostninger | 0 | 279.566 | 250.865 | 59.115 | 0 |
| Af- og nedskrivninger | 0 | 0 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | 0 | 1 | 0 | 1 | 1 |
| Udbytte | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets væsentligste aktivitet er udvikling og forhandling indenfor ortopædiske løsninger.
Selskabets aktivitet ophørte i regnskabsåret 2022/23.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.