By2mc ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2020Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Kjeldsen-Starcke ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2021–2026
| 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 77.982 | 217 | 334 | 335 | 337 | 337 |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.059.667 | 2.262.714 | 5.231.834 | 6.773.752 | 7.623.231 | 7.519.420 |
| Anlægsaktiver i alt | 22.222 | 17.297 | 12.852 | 108.031 | 181.964 | 440.065 |
| Aktiver i alt | 8.081.889 | 2.280.011 | 5.244.686 | 6.881.783 | 7.805.195 | 7.959.485 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 7.718.436 | 8.757.251 | 12.620.336 | 14.031.811 | 13.898.313 | 11.304.847 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | 1.338.555 | 293.157 | 0 | — | 485.365 |
| Gældsforpligtelser i alt | 7.718.436 | 10.095.806 | 12.913.493 | 14.031.811 | 13.898.313 | 11.790.212 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 321.039 | -7.855.795 | -7.708.807 | -7.190.028 | -6.133.118 | -3.870.727 |
| Årets resultat | 321.039 | -8.176.834 | 146.988 | 518.779 | 1.056.910 | 2.262.391 |
| Egenkapital i alt | 361.039 | -7.815.795 | -7.668.807 | -7.150.028 | -6.093.118 | -3.830.727 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 1.550.642 | -6.867.008 | 1.959.379 | 1.973.763 | 3.615.545 | 6.296.262 |
| Resultat af primær drift | — | -8.113.009 | 318.363 | 658.539 | 1.476.276 | 2.918.252 |
| EBITDA | — | -8.095.232 | 322.808 | 661.958 | 1.498.343 | 2.935.827 |
| Resultat før skat | 411.803 | -8.179.248 | 35.008 | 518.779 | 1.056.910 | 2.199.337 |
| Årets resultat | 321.039 | -8.176.834 | 146.988 | 518.779 | 1.056.910 | 2.262.391 |
| Personaleomkostninger | 1.099.787 | 1.228.224 | 1.636.571 | 1.311.805 | 2.117.202 | 3.315.921 |
| Af- og nedskrivninger | 17.778 | 17.777 | 4.445 | 3.419 | 22.067 | 17.575 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 | 5 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af handel og service samt aktiviteter i tilknytning hertil.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Årets bruttofortjeneste udgør 6.296.262 mod 3.615.545 sidste år. Det ordinære resultat efter skat udgør 2.262.391 mod 1.056.910 sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende. Ledelsen er opmærksom på, at selskabet har tabtr mere end 50% af selskabskapialen. Ledelsen forventer positive resultater i de kommende regnskabsår, således at egenkapitalen kan reetableres ved egen indtjening. Usikkerhed om going concernDer er væsentlig usikkerhed om selskabets fortsatte drift, idet selskabet er afhængig af, at kommende års indtjening forbedres, således der kan realiseres tilstrækkelig likviditet til afvikling af selskabets gældsforpligtelser. Selskabet forventer at skabe tilstrækkelig med likviditet, så driften fortsætter, og selskabets årsregnskb er aflagt under forudæstning om fortsat drift baseret på ovenstående.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.