Balsløv. Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2026
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — | 1 |
| Omsætningsaktiver i alt | 991 | 0 | — | — | — | — | 1 |
| Anlægsaktiver i alt | 204.000 | 204.000 | 244.000 | 244.000 | 244.000 | 244.000 | 244.000 |
| Aktiver i alt | 204.991 | 204.000 | 244.000 | 244.000 | 244.000 | 244.000 | 244.001 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 169.174 | 175.540 | 222.747 | 179.504 | 145.309 | 89.353 | 92.716 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 169.174 | 175.540 | 222.747 | 179.504 | 145.309 | 89.353 | 92.716 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -4.183 | -11.540 | -18.747 | 24.496 | 58.691 | 114.647 | 111.285 |
| Årets resultat | -4.183 | -7.357 | -7.207 | 43.243 | 34.195 | 55.956 | -3.362 |
| Egenkapital i alt | 35.817 | 28.460 | 21.253 | 64.496 | 98.691 | 154.647 | 151.285 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | 0 | 0 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -5.174 | -6.366 | -7.207 | 43.243 | 34.195 | 55.956 | -3.362 |
| Årets resultat | -4.183 | -7.357 | -7.207 | 43.243 | 34.195 | 55.956 | -3.362 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 0 | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje aktier og anparter, formueforvaltning og anden formuepleje og andet efter ledelsens skøn beslægtet.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. juli 2025 - 30. juni 2026 udviser et resultat på kr. -3.362, og selskabets balance pr. 30. juni 2026 udviser en balancesum på kr. 244.001, og en egenkapital på kr. 151.285.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.