Lubran Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetDer er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 56.470 | 3.564 | 176.988 | 215.336 | 241.616 | 27.608 |
| Omsætningsaktiver i alt | 56.470 | 229.481 | 176.988 | 215.336 | 241.616 | 288.608 |
| Anlægsaktiver i alt | 675.000 | 675.000 | 675.000 | 675.000 | 675.000 | 8.885.521 |
| Aktiver i alt | 731.470 | 904.481 | 851.988 | 890.336 | 916.616 | 9.174.129 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 6.250 | 7.127 | 7.826 | 7.826 | 7.826 | 374.834 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 6.250 | 7.127 | 7.826 | 7.826 | 7.826 | 374.834 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 628.720 | 800.154 | 504.162 | 781.510 | 801.290 | 8.759.295 |
| Årets resultat | 685.220 | 228.634 | 4.008 | 338.348 | 87.280 | 7.958.005 |
| Egenkapital i alt | 725.220 | 897.354 | 844.162 | 882.510 | 908.790 | 8.799.295 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -6.280 | -2.282 | -1.283 | -1.290 | -3.625 | -1.993 |
| Resultat af primær drift | -6.280 | -2.282 | -1.283 | -1.290 | -3.625 | -1.993 |
| Resultat før skat | 685.220 | 228.634 | 4.008 | 338.348 | 87.280 | 8.065.013 |
| Årets resultat | 685.220 | 228.634 | 4.008 | 338.348 | 87.280 | 7.958.005 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | 0 |
| Udbytte | 56.500 | 57.200 | 300.000 | 61.000 | 67.500 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet består af at eje kapitalandele.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Selskabet har i regnskabsåret realiseret kapitalinteresser, hvilket har medført en avance på ca. 7,6 mio. kr. Selskabets formue er efterfølgende investeret i gældsbreve med sikkerhed i ejendomme.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.