Julia Stilling Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-12.001 kr.-5,3%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
202597,7%
Soliditetsgrad
16×
Likviditetsgrad
-2,7%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -11.401 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -10.226 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -9.629 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -8.107 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -8.019 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -7.500 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | — | 1.981 | 16.028 | 7.649 | 2.798 | 42.272 | 30.771 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | 1.981 | 16.028 | 107.649 | 147.798 | 177.272 | 165.771 |
| Anlægsaktiver i alt | 291.346 | 291.346 | 291.346 | 291.346 | 291.346 | 291.346 | 291.346 |
| Aktiver i alt | 291.346 | 293.327 | 307.374 | 398.995 | 439.144 | 468.618 | 457.117 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 193.846 | 35.346 | 7.500 | 8.750 | 9.125 | 10.000 | 10.500 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 193.846 | 35.346 | 7.500 | 8.750 | 9.125 | 10.000 | 10.500 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 57.500 | 217.981 | 259.874 | 350.245 | 390.019 | 418.618 | 406.617 |
| Årets resultat | -7.500 | 160.481 | 41.893 | 90.371 | 39.774 | 28.599 | -12.001 |
| Egenkapital i alt | 97.500 | 257.981 | 299.874 | 390.245 | 430.019 | 458.618 | 446.617 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | -7.500 | -8.001 | -8.001 | -9.551 | -10.226 | -11.401 | -12.001 |
| Resultat af primær drift | -7.500 | -8.001 | -8.001 | -9.551 | -10.226 | -11.401 | -12.001 |
| Resultat før skat | -7.500 | 160.481 | 41.893 | 90.371 | 39.774 | 28.599 | -12.001 |
| Årets resultat | -7.500 | 160.481 | 41.893 | 90.371 | 39.774 | 28.599 | -12.001 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået i at eje andele i andre virksomheder.
Årets resultat efter skat udgør -12 t.kr. mod 29 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.