Jero Home ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025/26Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Fu & Fenger ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2026
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 53.767 | 45.531 | 40.212 | 29.446 | 31.517 | 47.945 | 505.045 |
| Omsætningsaktiver i alt | 53.767 | 45.531 | 40.212 | 29.446 | 31.517 | 83.352 | 554.480 |
| Anlægsaktiver i alt | 3.323.975 | 3.314.619 | 3.305.263 | 3.295.907 | 3.377.791 | 3.726.767 | 0 |
| Aktiver i alt | 3.377.742 | 3.360.150 | 3.345.475 | 3.325.353 | 3.409.308 | 3.810.119 | 554.480 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 546.315 | 567.131 | 661.775 | 652.841 | 843.386 | 1.484.711 | 839.506 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 2.734.050 | 2.657.624 | 2.561.551 | 2.436.378 | 2.327.570 | 2.223.675 | 0 |
| Gældsforpligtelser i alt | 3.280.365 | 3.224.755 | 3.223.326 | 3.089.219 | 3.170.956 | 3.708.386 | 839.506 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 57.377 | 95.395 | 82.149 | 196.134 | 198.352 | 61.733 | -325.026 |
| Årets resultat | 57.377 | 38.017 | -13.246 | 113.985 | 2.218 | -136.620 | -386.758 |
| Egenkapital i alt | 97.377 | 135.395 | 122.149 | 236.134 | 238.352 | 101.733 | -285.026 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 125.356 | 91.949 | 27.542 | 186.614 | 49.789 | -16.583 | 64.163 |
| Resultat af primær drift | 116.000 | 82.593 | 18.186 | 177.258 | 40.159 | -27.291 | -273.044 |
| EBITDA | 125.356 | 91.949 | 27.542 | 186.614 | 49.789 | -16.583 | -273.044 |
| Resultat før skat | 76.253 | 51.588 | -13.246 | 147.661 | 5.560 | -172.027 | -400.688 |
| Årets resultat | 57.377 | 38.017 | -13.246 | 113.985 | 2.218 | -136.620 | -386.758 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 9.356 | 9.356 | 9.356 | 9.356 | 9.630 | 10.708 | 0 |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af investering i samtudlejning af beboelsesejendomme.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for tilfredsstillende.Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.