RRL Health Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | — | 2.313 | 2.116 | 1.124 | 4.094 | 2.906 |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.592 | 26.328 | 2.116 | 1.124 | 4.094 | 2.906 |
| Anlægsaktiver i alt | 184.777 | 228.779 | 0 | 617.091 | 246.259 | 503.041 |
| Aktiver i alt | 191.369 | 255.107 | 2.116 | 618.215 | 250.353 | 505.947 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 10.492 | 67.165 | 48.436 | 54.181 | 315.182 | 337.021 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 10.492 | 67.165 | 48.436 | 54.181 | 315.182 | 337.021 |
| Selskabskapital | 40.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -3.900 | 137.942 | -96.320 | 187.041 | -114.829 | 118.926 |
| Årets resultat | 140.877 | -202.935 | -234.262 | 610.354 | -628.864 | 233.755 |
| Egenkapital i alt | 180.877 | 187.942 | -46.320 | 564.034 | -64.829 | 168.926 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -5.000 | 563 | -3.658 | -4.738 | -5.565 | -7.282 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | -5.565 | — |
| Resultat før skat | 139.777 | -202.935 | -232.576 | 610.354 | — | — |
| Årets resultat | 140.877 | -202.935 | -234.262 | 610.354 | -628.864 | 233.755 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er investering i virksomheder, pengeanbringelse og anden dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for 2024/25 udviser et overskud på kr. 233.755, og selskabets balance pr. 30. juni 2025 udviser en egenkapital på kr. 168.926.Der er væsentlig usikkerhed om selskabets evne til at fortsætte driften. Det forventes dog at ledelsen stiller de nødvendige midler til rådighed til sikring af going concern.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.