Snejbjerg Komplementar ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-7.125 kr.-3,6%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/2540,8%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
1,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 825 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 3.325 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -1.409 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -3.134 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -91 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 38.909 | 37.900 | 36.741 | 35.541 | 35.241 | 35.241 |
| Omsætningsaktiver i alt | 44.909 | 49.900 | 54.741 | 61.541 | 69.241 | 77.241 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 44.909 | 49.900 | 54.741 | 61.541 | 69.241 | 77.241 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 10.045 | 18.170 | 27.827 | 31.314 | 38.191 | 45.721 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 10.045 | 18.170 | 27.827 | 31.314 | 38.191 | 45.721 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -5.136 | -8.270 | -13.086 | -9.773 | -8.950 | -8.480 |
| Årets resultat | -5.136 | -3.134 | -4.816 | 3.313 | 823 | 470 |
| Egenkapital i alt | 34.864 | 31.730 | 26.914 | 30.227 | 31.050 | 31.520 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | -10.045 | -8.125 | -6.250 | -3.475 | -6.875 | -7.125 |
| Resultat af primær drift | — | -8.125 | -6.250 | -3.475 | -6.875 | -7.125 |
| Resultat før skat | -5.136 | -3.134 | -4.816 | 3.313 | 823 | — |
| Årets resultat | -5.136 | -3.134 | -4.816 | 3.313 | 823 | 470 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at være komplementarselskab for Stangager P/S.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.