Redefined Fashion Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Balancens sammensætning
Udbytte
foreslåetDer er ikke foreslået udbytte for regnskabsåret.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Koncernregnskab
2023/24- Bruttofortjeneste
- 17.493.618 kr.
- Resultat af primær drift
- 3.692.662 kr.
- Årets resultat
- 1.095.976 kr.
- Egenkapital
- -15.783.502 kr.
- Aktiver i alt
- 43.922.987 kr.
- Ansatte
- 35
Tallene ovenfor på siden gælder selskabet alene (modervirksomheden); koncerntallene omfatter også dattervirksomheder.
Regnskabstal2018–2026
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | 5 | 3.413 | 2.413 | 0 | — | — |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 1.100 | 208.990 | 66.205 | 142.275 | 152.413 | 75.000 | 0 | — |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 6.327.266 | 7.200.920 | 12.995.148 | 13.174.854 | 160.011 | 0 | — | — |
| Aktiver i alt | 0 | 6.328.366 | 7.409.910 | 13.061.353 | 13.317.129 | 312.424 | 75.000 | 0 | 0 |
| Balance — passiver | |||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 0 | 1.734.732 | 4.797.261 | 8.889.467 | 8.358.972 | 8.719.671 | 8.796.310 | 9.079.352 | 9.117.121 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 0 | 1.734.732 | 4.797.261 | 8.889.467 | 8.358.972 | 8.719.671 | 8.796.310 | 9.079.352 | 9.117.121 |
| Selskabskapital | 0 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 400.000 | 40.000 | 40.000 | 44.444 |
| Overført resultat | 0 | 2.512.541 | 826.503 | 591.512 | 1.198.077 | -18.237.361 | -15.823.502 | -9.119.352 | -9.161.565 |
| Årets resultat | 0 | 1.474.792 | -1.498.520 | 1.669.153 | -49.469 | -21.169.978 | 1.095.976 | 6.704.150 | -337.769 |
| Egenkapital i alt | 0 | 4.593.634 | 2.612.649 | 4.171.886 | 4.958.157 | -17.837.361 | -15.783.502 | -9.079.352 | -9.117.121 |
| Resultatopgørelse | |||||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | -9.073 | -10.943 | -52.869 | -65.043 | -59.782 | -49.543 |
| Resultat af primær drift | 0 | -15.670 | -6.885 | -9.073 | -10.943 | -52.869 | -65.043 | -59.782 | -49.543 |
| EBITDA | — | — | — | — | — | -52.869 | -65.043 | — | — |
| Resultat før skat | 0 | 1.473.692 | -1.499.720 | 1.603.351 | -47.131 | -21.171.984 | 1.095.976 | 6.704.150 | -358.207 |
| Årets resultat | 0 | 1.474.792 | -1.498.520 | 1.669.153 | -49.469 | -21.169.978 | 1.095.976 | 6.704.150 | -337.769 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | 0 | 0 | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
| Udbytte | 0 | 255.000 | 0 | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Selskabets aktivitet er at eje 100 % af anparterne i Redefined Fashion ApS.
Der har i årets løb været foretaget en kapitalforhøjelse på nominelt 4.444 kr. ved kontant indbetaling, således at selskabets selskabskapital forhøjes fra nominelt 40.000 kr. til nominelt 44.444 kr. Kapitalforhøjelsen er sket til kurs 6.750. Derudover har der ikke været ændringer i virksomhedens aktivitet eller økonomiske forhold. Det ordinære resultat efter skat udgør -338 t.kr. mod 6.704 t.kr. sidste år. Ledelsen anser årets resultat for som forventet.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.