Fire invest ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
410.286 kr.+67,6%
Bruttofortjeneste 2024/25
+32,4%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2019/20–2024/25
Nøgletal
2024/25410.286 kr.
EBITDA
21,7%
Soliditetsgrad
0,1×
Likviditetsgrad
12,3%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2020Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet N.M & S.M Holding ApS.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2025
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 37.540 | 129.748 | 15.123 | 419.970 | 8.632 | 11.142 |
| Omsætningsaktiver i alt | 37.540 | 129.748 | 27.880 | 489.810 | 12.985 | 20.245 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.650.000 | 1.900.000 | 1.900.000 | 30.400 | 5.524.000 | 5.517.600 |
| Aktiver i alt | 1.687.540 | 2.029.748 | 1.927.880 | 520.210 | 5.536.985 | 5.537.845 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 340.022 | 356.474 | 181.458 | 51.954 | 268.688 | 211.872 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 1.092.613 | 1.060.799 | 1.055.394 | 0 | 4.047.260 | 3.954.482 |
| Gældsforpligtelser i alt | 1.432.635 | 1.417.273 | 1.236.852 | 51.954 | 4.315.948 | 4.166.354 |
| Selskabskapital | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 180.338 | 482.933 | 561.461 | 426.848 | 1.015.695 | 1.163.419 |
| Årets resultat | 180.338 | 302.595 | 78.528 | -134.613 | 588.847 | 147.724 |
| Egenkapital i alt | 220.338 | 522.933 | 601.461 | 466.848 | 1.055.695 | 1.203.419 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 100.845 | 189.307 | 125.952 | -10.448 | 244.788 | 410.286 |
| Resultat af primær drift | 87.275 | 164.549 | 125.952 | -378.698 | 969.638 | 403.886 |
| EBITDA | — | — | — | -377.098 | 976.038 | 410.286 |
| Resultat før skat | 231.185 | 388.150 | 100.883 | -180.818 | 754.942 | 189.394 |
| Årets resultat | 180.338 | 302.595 | 78.528 | -134.613 | 588.847 | 147.724 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 1.600 | 6.400 | 6.400 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 0 | 0 | — | 0 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er drift og udlejning af investeringsejendomme.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.