Dalvang Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-10.476 kr.+8,4%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
2025-27,1%
Soliditetsgrad
0,0×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -140.402 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -92.287 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -74.576 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -57.496 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -30.228 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 16.656 kr.3.652 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 50.448 | 14.442 | 5.026 | 2.811 | 61 | 0 | 442 |
| Omsætningsaktiver i alt | 50.448 | 21.092 | 5.026 | 2.858 | 5.210 | 7.500 | 13.478 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.000.000 | 1.141.022 | 1.641.022 | 1.641.022 | 1.641.022 | 1.641.022 | 1.641.022 |
| Aktiver i alt | 1.050.448 | 1.162.114 | 1.646.048 | 1.643.880 | 1.646.232 | 1.648.522 | 1.654.500 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 993.109 | 1.128.353 | 1.676.977 | 1.749.442 | 1.844.081 | 1.986.773 | 2.102.219 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 993.109 | 1.128.353 | 1.676.977 | 1.749.442 | 1.844.081 | 1.986.773 | 2.102.219 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 7.339 | -16.239 | -80.929 | -155.562 | -247.849 | -388.251 | -497.719 |
| Årets resultat | 7.339 | -23.578 | -64.690 | -74.633 | -92.287 | -140.402 | -109.468 |
| Egenkapital i alt | 57.339 | 33.761 | -30.929 | -105.562 | -197.849 | -338.251 | -447.719 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 30.222 | -10.584 | -9.184 | -6.890 | -11.960 | -11.434 | -10.476 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | 10.991 | -30.228 | -58.040 | -74.633 | -92.287 | — | — |
| Årets resultat | 7.339 | -23.578 | -64.690 | -74.633 | -92.287 | -140.402 | -109.468 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Virksomhedens aktivitet består i at eje kapitalandele i Joint Action.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.