RV Lambert Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-6.500 kr.
Bruttofortjeneste 2018
Nøgletal
202241,9%
Soliditetsgrad
-7,9%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20222022Skattepligtig indkomst -46.185 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -40.787 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -35.498 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -41.653 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2022
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Omsætningsaktiver i alt | 1.254 | 0 | 0 | — | — |
| Anlægsaktiver i alt | 1.750.000 | 1.750.000 | 1.750.000 | 1.400.000 | 1.400.000 |
| Aktiver i alt | 1.751.254 | 1.750.000 | 1.750.000 | 1.400.000 | 1.400.000 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 945.031 | 824.430 | 726.429 | 767.216 | 813.401 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 945.031 | 824.430 | 726.429 | 767.216 | 813.401 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 114.807 | 234.154 | 332.155 | -58.632 | -104.817 |
| Årets resultat | 114.807 | 119.347 | 98.002 | -390.787 | -46.185 |
| Egenkapital i alt | 806.223 | 925.570 | 1.023.571 | 632.784 | 586.599 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Bruttofortjeneste | -6.500 | — | — | — | — |
| Resultat af primær drift | -6.500 | 153.250 | 127.876 | -5.525 | -5.625 |
| Resultat før skat | 117.648 | 119.347 | 98.002 | -390.787 | -46.185 |
| Årets resultat | 114.807 | 119.347 | 98.002 | -390.787 | -46.185 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2022Selskabets væsentligste aktiviteter er at drive virksomhed med kapitalanbringelse og hermed forbundet virksomhed..
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i regnskabsåret, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Årets udvikling og resultat er som forventet.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.