Andersen Motorsport ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 15.098 | 8.652 | 24.136 | 113.066 | 5.862 | 8.124 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 64.623 | 40.303 | 63.427 | 116.825 | 5.862 | 8.124 | 1.728 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | — |
| Aktiver i alt | 64.623 | 40.303 | 63.427 | 116.825 | 5.862 | 8.124 | 1.728 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 21.389 | 35.385 | 129.270 | 248.758 | 407.455 | 440.096 | 538.066 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 21.389 | 35.385 | 129.270 | 248.758 | 407.455 | 440.096 | 538.066 |
| Selskabskapital | — | — | — | — | — | — | 50.000 |
| Overført resultat | -6.766 | -45.082 | -115.843 | -181.933 | -451.593 | -481.972 | -586.338 |
| Årets resultat | -5.101 | -38.317 | -70.760 | -66.091 | -269.660 | -30.379 | -104.366 |
| Egenkapital i alt | 43.234 | 4.918 | -65.843 | -131.933 | -401.593 | -431.972 | -536.338 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -6.540 | -49.125 | -90.513 | -34.091 | -269.660 | -30.379 | -104.366 |
| Årets resultat | -5.101 | -38.317 | -70.760 | -66.091 | -269.660 | -30.379 | -104.366 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive motorsportvirksomhed samt enhver i forbindelse hermed stående virksomhed.
Selskabet har tabt over halvdelen af selskabskapitalen og er derfor omfattet af selskabslovens §119. Virksomhedens fortsatte drift er betinget af at der fortsat stilles kredit til rådighed fra leverandører, moderselskab og privatpersoner, på de nuværende vilkår, samt at der tilføres ny kapital hvis nødvendigt. Der er intet, der indikerer, at kreditter ikke skulle være til rådighed, og at der ikke skulle tilføres yderligere kredit i mindst 12 måneder fra regnskabsafslutningstidspunktet. Der er afgivet hensigtserklæring om nødvendig kredit fra ultimativ anpartshaver frem til 31.12-2026. Årsregnskabet er således aflagt efter princippet om fortsat drift.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.