Viadukt ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2022Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Viadukt Holding apS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2024
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 50.000 | 50.000 | 315.832 | 207.765 | 199.189 | 195.425 |
| Omsætningsaktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 315.832 | 831.778 | 903.419 | 1.269.325 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | 389.649 | 210.142 | 221.515 | 410.529 |
| Aktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 705.481 | 1.041.920 | 1.124.934 | 1.679.854 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | — | — | 288.766 | 1.051.264 | 1.082.341 | 1.589.690 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | — | — | 288.766 | 1.051.264 | 1.082.341 | 1.589.690 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | — | — | — | -59.344 | -7.407 | 40.164 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | -425.585 | 51.937 | 47.571 |
| Egenkapital i alt | 50.000 | 50.000 | 416.715 | -9.344 | 42.593 | 90.164 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Omsætning | 0 | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | 3.314.124 | 4.117.753 | 3.859.869 |
| Resultat af primær drift | 0 | 0 | 0 | -437.096 | 135.878 | 149.235 |
| EBITDA | — | — | — | -205.780 | 185.878 | 216.155 |
| Resultat før skat | 0 | 0 | 0 | -477.394 | 67.005 | 64.600 |
| Årets resultat | 0 | 0 | 0 | -425.585 | 51.937 | 47.571 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | 3.519.904 | 3.931.875 | 3.643.714 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 231.316 | 50.000 | 66.920 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | — | — | — | 12 | 13 | 12 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive virksomhed inden for café & restauration.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 47.571, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 1.679.854, og en egenkapital på kr. 90.164. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. 47.571, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 1.679.854, og en egenkapital på kr. 90.164.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.