TSN Tagdækning Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
0 kr.
Omsætning 2022/23
Nøgletal
2025/2679,1%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
-0,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Udbytte
foreslået2025/26
Foreslået udbytte for regnskabsåret 158.800 kr.
Historik
2025/26158.800 kr.
2024/25722.000 kr.
2023/24122.000 kr.
2022/23117.800 kr.
2021/22114.400 kr.
2020/21113.000 kr.
2019/20110.600 kr.
Foreslået udbytte for regnskabsåret fra årsrapportens resultatdisponering (udbetales normalt året efter generalforsamlingen).
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 524.928 kr.115.478 kr.
2023Skattepligtig indkomst 402.164 kr.88.462 kr.
2022Skattepligtig indkomst 152.116 kr.Fratrukket underskud 14.858 kr.33.462 kr.
2021Skattepligtig indkomst 754.626 kr.166.012 kr.
2020Skattepligtig indkomst -10.233 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -4.625 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2020–2026
| 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | 2025/26 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 24.500 | 113.390 | 398.521 | 681.148 | 682.728 | 835.025 | 211.341 |
| Omsætningsaktiver i alt | 24.500 | 113.390 | 398.521 | 681.148 | 724.728 | 982.183 | 391.819 |
| Anlægsaktiver i alt | 270.476 | 764.642 | 958.499 | 694.922 | 900.483 | 1.023.659 | 698.174 |
| Aktiver i alt | 294.976 | 878.032 | 1.357.020 | 1.376.070 | 1.625.211 | 2.005.842 | 1.089.993 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 29.125 | 238.848 | 418.322 | 261.206 | 313.962 | 416.937 | 227.466 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 29.125 | 238.848 | 418.322 | 261.206 | 313.962 | 416.937 | 227.466 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 105.251 | 476.184 | 774.298 | 947.064 | 1.139.249 | 816.905 | 653.727 |
| Årets resultat | 215.851 | 483.933 | 412.514 | 124.548 | 314.185 | 399.655 | -4.378 |
| Egenkapital i alt | 265.851 | 639.184 | 938.698 | 1.114.864 | 1.311.249 | 1.588.905 | 862.527 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Omsætning | — | 0 | 0 | 0 | — | — | — |
| Resultat af primær drift | -4.250 | -4.260 | -4.614 | -5.525 | -6.344 | — | — |
| Resultat før skat | 215.851 | 483.933 | 578.532 | 124.548 | 308.234 | 400.768 | -8.257 |
| Årets resultat | 215.851 | 483.933 | 412.514 | 124.548 | 314.185 | 399.655 | -4.378 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | 0 | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Udbytte | 110.600 | 113.000 | 114.400 | 117.800 | 122.000 | 722.000 | 158.800 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2026Virksomhedens formål er at eje selskaber i tagdækkerbranchen og beslægtede brancher.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.