H-Group Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2023Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2023
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | |
|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||
| Likvide beholdninger | 500 | 500 | 500 | 501 | 501 |
| Omsætningsaktiver i alt | 500 | 8.442 | 81.646 | 34.618 | 33.108 |
| Anlægsaktiver i alt | 30.764 | 70.706 | 94.524 | 109.995 | 0 |
| Aktiver i alt | 31.264 | 79.148 | 176.170 | 144.613 | 33.108 |
| Balance — passiver | |||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 56.500 | 68.410 | 91.830 | 46.682 | 46.682 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 56.500 | 68.410 | 91.830 | 46.682 | 46.682 |
| Selskabskapital | 500 | 500 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -25.736 | 10.238 | -183 | -2.064 | -53.574 |
| Årets resultat | -25.736 | 35.974 | 73.602 | 13.591 | -111.505 |
| Egenkapital i alt | -25.236 | 10.738 | 84.340 | 97.931 | -13.574 |
| Resultatopgørelse | |||||
| Resultat af primær drift | -21.736 | 37.342 | 73.024 | 12.972 | -112.633 |
| EBITDA | — | — | 73.026 | 12.972 | — |
| Resultat før skat | -25.736 | 33.022 | 68.900 | 13.060 | -111.505 |
| Årets resultat | -25.736 | 35.974 | 73.602 | 13.591 | -111.505 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | 2 | 0 | — |
| Andre nøgletal | |||||
| Ansatte | — | — | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2023Selskabets væsentligste aktiviteter har bestået af at eje kapitalandele.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i regnskabsåret, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Årets udvikling og resultat anses for tilfredsstillende. Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved indtjening i datterselskab.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.