Nibe VVS & Energi ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet TRJ Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 76.968 | 111.985 | 0 | — | — | 627.298 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 338.117 | 518.029 | 412.917 | 330.478 | 493.015 | 2.536.461 | 3.000.495 |
| Anlægsaktiver i alt | 103.600 | 169.107 | 278.122 | 178.184 | 116.247 | 142.010 | 75.164 |
| Aktiver i alt | 441.717 | 687.136 | 691.039 | 508.662 | 609.262 | 2.678.471 | 3.075.659 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 390.186 | 520.746 | 509.910 | 493.131 | 635.907 | 1.457.519 | 1.484.233 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 390.186 | 520.746 | 509.910 | 493.131 | 635.907 | 1.457.519 | 1.484.233 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 921 | 112.290 | 128.514 | -34.469 | -76.645 | 1.170.952 | 1.541.426 |
| Årets resultat | 921 | 111.369 | 16.224 | -162.983 | -42.176 | 1.247.597 | 370.474 |
| Egenkapital i alt | 50.921 | 162.290 | 178.514 | 15.531 | -26.645 | 1.220.952 | 1.591.426 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 27.478 | 244.177 | 395.468 | -83.892 | 8.233 | 2.314.738 | 2.110.885 |
| Resultat af primær drift | 1.578 | 149.506 | 24.757 | -203.210 | -53.705 | 1.626.994 | 563.808 |
| EBITDA | 27.478 | 183.798 | 91.130 | -141.273 | 8.233 | 1.702.233 | 630.653 |
| Resultat før skat | 1.531 | 147.719 | 21.724 | -207.733 | -54.071 | 1.600.190 | 493.019 |
| Årets resultat | 921 | 111.369 | 16.224 | -162.983 | -42.176 | 1.247.597 | 370.474 |
| Personaleomkostninger | — | 60.379 | 304.338 | 26.181 | 0 | 612.505 | 1.480.232 |
| Af- og nedskrivninger | 25.900 | 34.292 | 66.373 | 61.937 | 61.938 | 75.239 | 66.845 |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består at udføre opgaver indenfor VVS branchen og dermed beslægtetvirksomhed.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.