Hulksburgerhus ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024Balancens sammensætning
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Firat C. Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2024
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||
| Likvide beholdninger | 50.017 | 228.800 | 24.764 | 121.525 | 226.840 | 94.698 |
| Omsætningsaktiver i alt | 120.872 | 298.350 | 108.012 | 215.358 | 308.241 | 212.379 |
| Anlægsaktiver i alt | 217.165 | 180.932 | 190.021 | 140.950 | 91.879 | 42.808 |
| Aktiver i alt | 338.037 | 479.282 | 298.033 | 356.308 | 400.120 | 255.187 |
| Balance — passiver | ||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 262.697 | 373.024 | 189.113 | 249.135 | 318.853 | 215.261 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 262.697 | 373.024 | 189.113 | 249.135 | 318.853 | 215.261 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 20.562 | 50.187 | 52.012 | 52.337 | 30.683 | -10.074 |
| Årets resultat | 20.562 | 29.625 | 1.825 | 325 | -21.654 | -40.757 |
| Egenkapital i alt | 70.562 | 100.187 | 102.012 | 102.337 | 80.683 | 39.926 |
| Resultatopgørelse | ||||||
| Bruttofortjeneste | 427.910 | 597.584 | 892.818 | 764.112 | 431.386 | 401.411 |
| Resultat af primær drift | 27.168 | 38.221 | 5.550 | 3.187 | -25.237 | -31.894 |
| EBITDA | 70.601 | 83.454 | 54.621 | 52.258 | 23.834 | 17.177 |
| Resultat før skat | 26.968 | 38.024 | 3.432 | 871 | -25.752 | -46.999 |
| Årets resultat | 20.562 | 29.625 | 1.825 | 325 | -21.654 | -40.757 |
| Personaleomkostninger | 357.309 | 514.130 | 838.197 | 711.854 | 407.552 | 384.234 |
| Af- og nedskrivninger | 43.433 | 45.233 | 49.071 | 49.071 | 49.071 | 49.071 |
| Andre nøgletal | ||||||
| Ansatte | 2 | 6 | 6 | 6 | 3 | 2 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter består i at er at drive restaurationsvirksomhed samt hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. -40.757, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 255.187, og en egenkapital på kr. 39.926. , Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2024 - 31-12-2024 udviser et resultat på kr. -40.757, og selskabets balance pr. 31-12-2024 udviser en balancesum på kr. 255.187, og en egenkapital på kr. 39.926.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.