Nordic Inspiration ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-96.711 kr.-15,0%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/25-283,1%
Soliditetsgrad
0,2×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -84.120 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -64.773 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -83.120 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -57.947 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -88.755 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -63.791 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 42.608 | 84.624 | 53.290 | 33.738 | 22.834 | 25.868 | 45.835 |
| Omsætningsaktiver i alt | 68.493 | 144.359 | — | 116.474 | 138.458 | 136.019 | 150.881 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | — | — | 7.974 |
| Aktiver i alt | 68.493 | 144.359 | 124.167 | 116.474 | 138.458 | 136.019 | 158.855 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 70.820 | 215.926 | 245.213 | 320.640 | 407.398 | 489.080 | 608.624 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 70.820 | 215.926 | 245.213 | 320.640 | 407.398 | 489.080 | 608.624 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -52.327 | -121.567 | -171.046 | -254.166 | -318.940 | -403.061 | -499.769 |
| Årets resultat | -52.327 | -69.241 | -49.479 | -83.120 | -64.773 | -84.120 | -96.708 |
| Egenkapital i alt | -2.327 | -71.567 | -121.046 | -204.166 | -268.940 | -353.061 | -449.769 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Omsætning | 20.148 | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | -52.276 | -104.531 | -64.825 | -84.120 | -96.711 |
| Resultat af primær drift | -63.149 | -85.538 | -52.276 | -104.531 | -64.825 | -84.120 | -96.711 |
| Resultat før skat | -66.360 | -88.755 | -57.947 | -83.120 | -64.773 | -84.120 | -96.708 |
| Årets resultat | -52.327 | -69.241 | -49.479 | -83.120 | -64.773 | -84.120 | -96.708 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i salg af varer til forbrugere i Ungarn.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 1. oktober 2024 - 30. september 2025 udviser et resultat på kr. -96.708, og selskabets balance pr. 30. september 2025 udviser en balancesum på kr. 158.855, og en egenkapital på kr. -449.769.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.