Svinedrengene ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 219 | 67 | 187 | 36.952 | 14.525 | 0 | 105 |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.600 | 4.949 | 7.792 | 46.232 | 31.336 | 25.365 | 32.126 |
| Anlægsaktiver i alt | 38.268 | 1 | 0 | 0 | — | — | — |
| Aktiver i alt | 40.868 | 4.950 | 7.792 | 46.232 | 31.336 | 25.365 | 32.126 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 261.040 | 274.980 | 287.479 | 331.938 | 343.414 | 356.232 | 378.152 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 261.040 | 274.980 | 287.479 | 331.938 | 343.414 | 356.232 | 378.152 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -270.172 | -320.030 | -329.687 | -335.706 | -362.078 | -380.867 | -396.026 |
| Årets resultat | -270.172 | -49.858 | -9.657 | -6.018 | -26.373 | -18.789 | -15.159 |
| Egenkapital i alt | -220.172 | -270.030 | -279.687 | -285.706 | -312.078 | -330.867 | -346.026 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | — | — | — | 7.395 | -19.431 | 727 | 4.019 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | 7.395 | -19.431 | 727 | — |
| Resultat før skat | -272.553 | -52.359 | -12.380 | -7.693 | -33.812 | -24.084 | -19.378 |
| Årets resultat | -270.172 | -49.858 | -9.657 | -6.018 | -26.373 | -18.789 | -15.159 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået af cateringvirksomhed samtaktiviteter i tilknytning hertil.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder iperioden, som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.Selskabet har tabt mere end 50% af anpartskapitalen, som forventes retableret ved egen indtjening.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.