Copenhagen in Colours ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
712.228 kr.+120,5%
Bruttofortjeneste 2024/25
-8,1%
Gennemsnitlig ændring pr. år 2018/19–2024/25
Nøgletal
2024/2541,7%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
127,8%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst -15.557 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 32.250 | 19.135 | 101.001 | 121.052 | 69.209 | 57.628 | 115.306 |
| Omsætningsaktiver i alt | 227.657 | 324.784 | 276.867 | 243.504 | 180.590 | 154.808 | 502.046 |
| Anlægsaktiver i alt | 12.084 | 28.125 | 15.625 | 3.125 | 0 | — | — |
| Aktiver i alt | 239.741 | 352.909 | 292.492 | 246.629 | 180.590 | 154.808 | 502.046 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 224.872 | 429.984 | 403.553 | 303.581 | 222.250 | 213.035 | 292.790 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 224.872 | 429.984 | 403.553 | 303.581 | 222.250 | 213.035 | 292.790 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | 4.868 | -87.076 | -121.062 | -106.952 | -81.660 | -98.227 | 169.256 |
| Årets resultat | 14.868 | -91.944 | -33.986 | 14.110 | 15.292 | -16.567 | 267.484 |
| Egenkapital i alt | 14.869 | -77.075 | -111.061 | -56.952 | -41.660 | -58.227 | 209.256 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 1.180.708 | 1.084.167 | 720.329 | 854.830 | 359.827 | 322.983 | 712.228 |
| Resultat af primær drift | 20.597 | -88.582 | -28.004 | 18.632 | 27.808 | -14.365 | 354.066 |
| EBITDA | 23.513 | -79.207 | -15.504 | 31.132 | 30.933 | -14.365 | — |
| Resultat før skat | 19.547 | -91.761 | -33.986 | 14.110 | 15.292 | -16.567 | 339.270 |
| Årets resultat | 14.868 | -91.944 | -33.986 | 14.110 | 15.292 | -16.567 | 267.484 |
| Personaleomkostninger | 1.157.195 | 1.161.290 | 735.833 | 823.698 | 328.894 | 337.348 | 358.162 |
| Af- og nedskrivninger | 2.916 | 9.375 | 12.500 | 12.500 | 3.125 | 0 | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 4 | 4 | 2 | 2 | 1 | 2 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i drift af malervirksomhed og hermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-10-2024 - 30-09-2025 udviser et resultat på kr. 267.484, og selskabets balance pr. 30-09-2025 udviser en balancesum på kr. 502.046, og en egenkapital på kr. 209.256.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.