Reflect Skincare ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
384.785 kr.-15,5%
Bruttofortjeneste 2025
+36,3%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2019–2025
Nøgletal
202553.961 kr.
EBITDA
45,7%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
34,1%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 25.689 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -29.303 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 29.852 kr.6.556 kr.
2021Skattepligtig indkomst 32.206 kr.Fratrukket underskud 64.148 kr.7.084 kr.
2020Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 34.649 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -98.797 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 26.256 | 98.114 | 60.171 | 64.442 | 260.613 | 133.310 | 100.882 |
| Omsætningsaktiver i alt | 154.391 | 220.354 | 188.948 | 180.231 | 384.676 | 237.001 | 224.199 |
| Anlægsaktiver i alt | 132.853 | 84.093 | 35.333 | 21.251 | 21.251 | 21.251 | 21.809 |
| Aktiver i alt | 287.244 | 304.447 | 224.281 | 201.482 | 405.927 | 258.252 | 246.008 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 313.070 | 319.951 | 186.688 | 139.872 | 358.511 | 184.127 | 133.467 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 313.070 | 319.951 | 186.688 | 139.872 | 358.511 | 184.127 | 133.467 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -75.826 | -65.504 | -12.407 | 11.610 | -2.584 | 24.125 | 62.541 |
| Årets resultat | -75.826 | 10.321 | 53.097 | 24.017 | -14.194 | 26.709 | 38.416 |
| Egenkapital i alt | -25.826 | -15.504 | 37.593 | 61.610 | 47.416 | 74.125 | 112.541 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 59.906 | 226.208 | 367.211 | 343.747 | 420.742 | 455.447 | 384.785 |
| Resultat af primær drift | -81.883 | 22.472 | 74.118 | 32.058 | -14.172 | 35.764 | 50.083 |
| EBITDA | -47.204 | 77.513 | 136.873 | 68.186 | 30.159 | 35.912 | 53.961 |
| Resultat før skat | -97.146 | 13.251 | 68.092 | 30.870 | -18.096 | 34.270 | 49.223 |
| Årets resultat | -75.826 | 10.321 | 53.097 | 24.017 | -14.194 | 26.709 | 38.416 |
| Personaleomkostninger | 107.110 | 148.695 | 230.338 | 275.561 | 390.583 | 419.535 | 330.824 |
| Af- og nedskrivninger | 34.679 | 55.041 | 62.755 | 36.128 | 44.331 | 148 | 3.878 |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets aktivitet har i lighed med tidligere år bestået af at drive virksomhed som kosmetolog og hudterapeut.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Resultatet for 2025 udgør et overskud på 38 tkr. mod et overskud i 2024 på 27 tkr. Ledelsen anser årets resultat for acceptabelt. Selskabets egenkapital udgør ultimo regnskabsåret 113 tkr.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.