I.H.N. Malerfirma ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2024/25Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2019Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Klempegårdsvej 46 Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2019–2025
| 2019 | 2020 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 117.261 | 98.275 | 59.405 | 41.776 | 67.154 | 34.981 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 117.261 | 98.275 | 77.171 | 41.776 | 67.154 | 65.120 | 43.329 |
| Anlægsaktiver i alt | — | — | — | — | 30.000 | 20.000 | 15.000 |
| Aktiver i alt | 117.261 | 98.275 | 77.171 | 41.776 | 97.154 | 85.120 | 58.329 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 54.204 | 46.868 | 24.640 | 12.830 | 40.283 | 158.585 | 205.736 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 369 | 0 | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 54.573 | 46.868 | 24.640 | 12.830 | 40.283 | 158.585 | 205.736 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | 12.688 | 1.407 | 2.531 | -21.054 | 6.871 | -123.465 | -197.407 |
| Årets resultat | 12.688 | -11.281 | 1.124 | -23.585 | 27.925 | -130.336 | -73.942 |
| Egenkapital i alt | 62.688 | 51.407 | 52.531 | 28.946 | 56.871 | -73.465 | -147.407 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Bruttofortjeneste | 256.653 | 113.554 | 68.414 | 90.880 | 92.356 | -90.019 | -68.804 |
| Resultat af primær drift | 18.244 | -10.645 | -3.132 | -23.001 | 27.925 | -130.133 | -73.793 |
| EBITDA | — | — | — | — | 37.925 | -120.133 | -68.793 |
| Resultat før skat | 17.066 | -11.281 | -3.459 | -23.585 | 27.925 | -130.336 | — |
| Årets resultat | 12.688 | -11.281 | 1.124 | -23.585 | 27.925 | -130.336 | -73.942 |
| Personaleomkostninger | 238.409 | 124.199 | 71.546 | 105.181 | 54.431 | 30.114 | 11 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | 10.000 | 10.000 | 5.000 |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter har i lighed med tidligere år bestået i at udføre malerarbejde ogdermed beslægtet virksomhed.
Årets resultat et underskud på kr. 73.942 anses af ledelsen for utilfredsstillende. Resultatet skal ses påbaggrund af, at indehaveren har været ramt af sygdom i en længere periode.Selskabets balance udviser en aktivmasse på kr. 58.329 og en egenkapital på kr. -147.407.Ledelsen er opmærksom på at selskabskapitalen er tabt, hvilket der vil blive redegjort for på denførstkommende ordinære generalforsamling. Ledelsen forventer at selskabet likvideres i løbet af2026, da der ikke er aktiviteter i selskabet. Selskabets største kreditorer er kapitalejeren og selskabetsreelle ejer.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.