ETU Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
-97.833 kr.-191,1%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
202579,3%
Soliditetsgrad
0,1×
Likviditetsgrad
-3,0%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet DF3 Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 11.936 | 2.936 | 1.796 | 3.304.922 | 307.809 | 5.100 | 2.365 | 0 |
| Omsætningsaktiver i alt | 13.877 | 10.843 | 13.113 | 3.456.390 | 1.024.665 | 115.689 | 114.864 | 31.869 |
| Anlægsaktiver i alt | 37.284 | 37.284 | 37.284 | 629.752 | 1.637.882 | 1.434.443 | 1.520.272 | 1.594.192 |
| Aktiver i alt | 51.161 | 48.127 | 50.397 | 4.086.142 | 2.662.547 | 1.550.132 | 1.635.136 | 1.626.061 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 7.552 | 18.000 | 25.713 | 31.374 | 80.699 | 256.853 | 307.433 | 336.920 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 7.552 | 18.000 | 25.713 | 31.374 | 80.699 | 256.853 | 307.433 | 336.920 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 87.214 | 87.214 | 87.214 | 87.214 | 87.214 |
| Overført resultat | -6.391 | -19.873 | -25.316 | -271.492 | 2.494.634 | 1.206.065 | 1.240.489 | 1.201.927 |
| Årets resultat | -6.391 | -13.482 | -5.442 | -246.175 | -1.472.922 | -1.288.568 | 34.424 | -38.561 |
| Egenkapital i alt | 43.609 | 30.127 | 24.684 | 4.054.768 | 2.581.848 | 1.293.279 | 1.327.703 | 1.289.141 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -7.413 | -16.105 | -5.500 | -261.758 | -1.863.014 | -857.974 | -33.613 | -97.833 |
| Resultat af primær drift | -7.413 | -16.105 | -5.500 | -299.042 | -1.863.014 | -857.974 | -33.613 | -97.833 |
| EBITDA | — | — | — | -261.758 | -1.863.014 | — | — | — |
| Resultat før skat | -8.193 | -17.285 | -6.977 | -305.094 | -1.886.419 | -809.012 | 34.424 | -38.561 |
| Årets resultat | -6.391 | -13.482 | -5.442 | -246.175 | -1.472.922 | -1.288.568 | 34.424 | -38.561 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | 37.284 | 0 | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at eje og forvalte ejerskab af ejerandele i andre kapitalselskaber samt at eje og udvikle teknologi og andre immaterielle rettigheder inden for pyrolyse af dæk samt andre til pyrolyse egnede affaldsfraktioner og dermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.