CHN Event ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
53.286 kr.-47,4%
Bruttofortjeneste 2024/25
Nøgletal
2024/2553.286 kr.
EBITDA
45,4%
Soliditetsgrad
1,6×
Likviditetsgrad
15,8%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 33.783 kr.Fratrukket underskud 31.645 kr.7.414 kr.
2023Skattepligtig indkomst -31.645 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 35.533 kr.7.810 kr.
2021Skattepligtig indkomst 10.529 kr.Fratrukket underskud 107.303 kr.2.310 kr.
2020Skattepligtig indkomst -27.513 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -79.790 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2017/18 | 2018/19 | 2019/20 | 2020/21 | 2021/22 | 2022/23 | 2023/24 | 2024/25 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | 77.684 | 39.231 | 102.939 | 143.961 | 177.693 |
| Omsætningsaktiver i alt | 0 | 8.430 | 1.258 | 81.409 | 46.261 | 107.249 | 143.961 | 192.293 |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 103.444 | 89.636 | 93.528 | 153.920 | 123.952 | 85.580 | 65.920 |
| Aktiver i alt | 0 | 111.874 | 90.894 | 174.937 | 200.181 | 231.201 | 229.541 | 258.213 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 0 | 129.373 | 136.866 | 105.320 | 82.307 | 160.527 | 115.266 | 123.255 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | 8.146 | 0 | 8.029 | 11.703 |
| Gældsforpligtelser i alt | 0 | 129.373 | 136.866 | 105.320 | 90.453 | 160.527 | 123.295 | 134.958 |
| Selskabskapital | 0 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 | 51.000 |
| Overført resultat | 0 | -68.499 | -96.972 | 7.465 | 44.771 | 14.295 | 47.615 | 66.150 |
| Årets resultat | — | -68.499 | -28.473 | 104.436 | 37.306 | -30.476 | 33.320 | 18.534 |
| Egenkapital i alt | 0 | -17.499 | -45.972 | 58.465 | 95.771 | 65.295 | 98.615 | 117.150 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | — | -49.874 | -10.096 | 139.955 | 126.015 | -6.171 | 101.362 | 53.286 |
| Resultat af primær drift | — | -65.639 | -23.904 | 122.482 | 48.823 | -36.139 | 46.990 | 31.822 |
| EBITDA | — | -49.874 | -10.096 | 139.955 | 126.015 | -6.171 | 101.362 | 53.286 |
| Resultat før skat | — | -68.499 | -28.473 | 117.898 | 47.921 | -39.054 | 42.986 | 27.986 |
| Årets resultat | — | -68.499 | -28.473 | 104.436 | 37.306 | -30.476 | 33.320 | 18.534 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | 15.765 | 13.808 | 17.473 | 77.192 | 29.968 | 54.372 | 21.464 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Hovedaktiviteten er afholdelse af traktortræf, salg og service og dermed beslægtet virksomhed.
Der har ikke været væsentlige ændringer i aktiviteter og økonomiske forhold. Ledelsen anser årets resultat for tilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.