Tamca ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2023Virksomheden er sambeskattet. Skatten opgøres samlet hos administrationsselskabet Yasargun Holding ApS.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 87.091 | 29.149 | 593.095 | 207.884 | 25.501 | 17.171 | 69.767 | 1.276.881 |
| Omsætningsaktiver i alt | 239.171 | 134.149 | 743.095 | 419.887 | 228.502 | 196.133 | 289.837 | 1.517.231 |
| Anlægsaktiver i alt | 82.568 | 150.472 | 216.720 | 645.863 | 654.518 | 887.431 | 839.784 | 664.527 |
| Aktiver i alt | 321.739 | 284.621 | 959.815 | 1.065.750 | 883.020 | 1.083.564 | 1.129.621 | 2.181.758 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 370.770 | 250.985 | 854.369 | 883.107 | 688.073 | 577.665 | 664.972 | 1.023.647 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 370.770 | 250.985 | 854.369 | 883.107 | 688.073 | 577.665 | 664.972 | 1.023.647 |
| Selskabskapital | 1 | 1 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 | 40.000 |
| Overført resultat | -49.032 | 33.635 | 65.446 | 125.786 | 136.642 | 451.174 | 416.267 | 1.089.581 |
| Årets resultat | -49.032 | 82.667 | 71.810 | 60.340 | 10.856 | 314.532 | -34.907 | 673.314 |
| Egenkapital i alt | -49.031 | 33.636 | 105.446 | 165.786 | 176.642 | 491.174 | 456.267 | 1.129.581 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | 2.292.008 | 2.282.315 | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | 772.657 | 1.446.604 | 1.399.779 | 1.418.399 | 1.259.978 | 2.674.263 |
| Resultat af primær drift | -13.298 | 92.729 | 99.845 | 85.730 | 36.983 | 401.586 | -29.665 | 883.649 |
| EBITDA | — | — | 129.371 | 115.256 | 158.970 | 532.673 | 122.282 | 1.058.906 |
| Resultat før skat | -49.032 | 92.149 | 95.702 | 81.707 | 22.490 | 382.078 | -41.250 | 868.230 |
| Årets resultat | -49.032 | 82.667 | 71.810 | 60.340 | 10.856 | 314.532 | -34.907 | 673.314 |
| Personaleomkostninger | 782.154 | 630.982 | 643.286 | 1.331.348 | 1.240.809 | 885.726 | 1.137.696 | 1.615.357 |
| Af- og nedskrivninger | — | — | 29.526 | 29.526 | 121.987 | 131.087 | 151.947 | 175.257 |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | 3 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at drive restaurationsvirksomhed og dermed beslægtet virksomhed.
Selskabets resultatopgørelse for regnskabsåret 01-01-2025 - 31-12-2025 udviser et resultat på kr. 673.314, og selskabets balance pr. 31-12-2025 udviser en balancesum på kr. 2.181.758, og en egenkapital på kr. 1.129.581.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.