Tandlægeselskabet Thang Chien Dao Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
401.711 kr.+208,3%
Bruttofortjeneste 2025
+21,0%
Gennemsnitlig vækst pr. år 2018–2025
Nøgletal
202542,6%
Soliditetsgrad
1,7×
Likviditetsgrad
194,9%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 13.168 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -100.942 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -4.983 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -6.712 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -40.725 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 0 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | 34.564 | — | 52.011 | 12.964 | 119.152 | 39.714 | 8.794 | 38.181 |
| Omsætningsaktiver i alt | 44.697 | 0 | 52.011 | 12.964 | 119.152 | 39.714 | 72.794 | 462.381 |
| Anlægsaktiver i alt | 37.596 | 50.000 | — | — | 552.275 | 531.875 | 531.875 | 0 |
| Aktiver i alt | 82.293 | 50.000 | 52.011 | 12.964 | 671.427 | 571.589 | 604.669 | 462.381 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 86.368 | 0 | 388.835 | 359.153 | 889.153 | 506.000 | 506.000 | 265.523 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 328.887 | — | — | — | — | 265.504 | 285.416 | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 415.255 | 0 | 388.835 | 359.153 | 889.153 | 771.504 | 791.416 | 265.523 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -382.962 | — | -386.824 | -396.189 | -267.726 | -249.915 | -236.747 | 146.858 |
| Årets resultat | -382.962 | 0 | -45.370 | -9.365 | 128.463 | 17.811 | 13.168 | 383.605 |
| Egenkapital i alt | -332.962 | 50.000 | -336.824 | -346.189 | -217.726 | -199.915 | -186.747 | 196.858 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | — | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | 187.273 | — | -30.858 | -6.712 | 130.279 | — | — | 401.711 |
| Resultat af primær drift | -380.951 | 0 | -30.858 | -6.712 | 130.279 | 64.490 | 32.999 | 401.711 |
| EBITDA | -368.759 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -382.962 | 0 | — | -9.365 | 128.463 | 17.811 | 13.168 | 383.605 |
| Årets resultat | -382.962 | 0 | -45.370 | -9.365 | 128.463 | 17.811 | 13.168 | 383.605 |
| Personaleomkostninger | 556.032 | 0 | 0 | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | 12.192 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | 3 | — | 0 | — | — | 1 | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter er at udøve formuepleje og hermed beslægtet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.