Tandlæge Camilla Lyhne Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
28.007 kr.+87,3%
Bruttofortjeneste 2025
Nøgletal
202581,7%
Soliditetsgrad
4,0×
Likviditetsgrad
37,0%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 20242024Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 12.341 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -7.500 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst -6.703 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -6.250 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -6.250 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -6.250 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | — | — | — | — | 36.988 | 66.757 |
| Omsætningsaktiver i alt | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 26.719 | 36.988 | 66.757 |
| Anlægsaktiver i alt | 25.000 | 25.000 | 0 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 | 25.000 |
| Aktiver i alt | 50.000 | 50.000 | 25.000 | 50.000 | 50.000 | 51.719 | 61.988 | 91.757 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 10.588 | 16.838 | 23.088 | 29.338 | 102.614 | 16.833 | 14.761 | 16.753 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 10.588 | 16.838 | 23.088 | 29.338 | 102.614 | 16.833 | 14.761 | 16.753 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -10.588 | -16.838 | -48.088 | -29.338 | -102.614 | -15.114 | -2.773 | 25.004 |
| Årets resultat | -10.588 | -6.250 | -31.250 | 18.750 | -73.276 | 87.500 | 12.341 | 27.777 |
| Egenkapital i alt | 39.412 | 33.162 | 1.912 | 20.662 | -52.614 | 34.886 | 47.227 | 75.004 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Bruttofortjeneste | -10.588 | -6.250 | -6.250 | -6.250 | -6.703 | -7.500 | 14.955 | 28.007 |
| Resultat af primær drift | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Resultat før skat | -10.588 | -6.250 | -31.250 | 18.750 | -73.276 | 87.500 | 12.341 | 28.019 |
| Årets resultat | -10.588 | -6.250 | -31.250 | 18.750 | -73.276 | 87.500 | 12.341 | 27.777 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | — | — | — | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets hovedaktivitet består i at eje kapitalandele i tandlægeselskaber.
Selskabets resultatopgørelse for 2025 udviser et overskud på kr. 27.777, og selskabets balance pr. 31. december 2025 udviser en egenkapital på kr. 75.004.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.