Hans Taarnhøj Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Der er ingen data for dette nøgletal.
Nøgletal
2024-88,4%
Soliditetsgrad
0,2×
Likviditetsgrad
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst -6.080 kr.Fratrukket underskud 19.183 kr.0 kr.
2023Skattepligtig indkomst -5.921 kr.Fratrukket underskud 75.242 kr.0 kr.
2022Skattepligtig indkomst 0 kr.Fratrukket underskud 77.687 kr.0 kr.
2021Skattepligtig indkomst -28.467 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -11.462 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst 22.700 kr.4.994 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2024
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | |||||||
| Likvide beholdninger | 494 | 494 | 494 | 5.911 | 239 | 131 | 442 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | — | 7.145 | 8.793 |
| Anlægsaktiver i alt | 103.488 | 110.424 | 40.880 | 0 | — | — | 12.541 |
| Aktiver i alt | 105.303 | 113.559 | 50.151 | 10.471 | 5.950 | 7.145 | 21.334 |
| Balance — passiver | |||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 8.500 | 14.500 | 23.853 | 28.416 | 27.978 | 33.791 | 40.183 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 8.500 | 14.500 | 23.853 | 28.416 | 27.978 | 33.791 | 40.183 |
| Selskabskapital | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -6.685 | -11.365 | -23.702 | -95.027 | -98.669 | -81.456 | -68.849 |
| Årets resultat | 46.803 | 2.256 | -72.761 | -71.325 | -3.642 | 17.213 | 12.608 |
| Egenkapital i alt | 96.803 | 99.059 | 26.298 | -45.027 | -48.669 | -31.456 | -18.849 |
| Resultatopgørelse | |||||||
| Resultat af primær drift | 45.488 | 936 | — | -72.524 | -4.754 | 15.910 | — |
| Resultat før skat | 45.482 | 936 | -73.669 | -72.336 | -4.793 | 15.910 | 11.271 |
| Årets resultat | 46.803 | 2.256 | -72.761 | -71.325 | -3.642 | 17.213 | 12.608 |
| Personaleomkostninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | |||||||
| Ansatte | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2024Selskabets væsentligste aktiviteter er at eje kapitalandel i dattervirksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.