TSAN Holding ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
0 kr.
Omsætning 2019
Nøgletal
202553,5%
Soliditetsgrad
2,3×
Likviditetsgrad
31,5%
Egenkapitalforrentning
Balancens sammensætning
OmsætningsaktiverAnlægsaktiverGæld og hensatte forpligtelserEgenkapital
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 1 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
2024Skattepligtig indkomst 1.472.372 kr.323.906 kr.
2023Skattepligtig indkomst 3.446 kr.748 kr.
2022Skattepligtig indkomst 7.823 kr.Fratrukket underskud 37.029 kr.1.716 kr.
2021Skattepligtig indkomst -7.652 kr.Fratrukket underskud 14.948 kr.0 kr.
2020Skattepligtig indkomst -7.288 kr.0 kr.
2019Skattepligtig indkomst -6.940 kr.0 kr.
Selskabsskat →
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | — | — | 374.203 | 995.917 | 1.009.620 | 9.620 |
| Anlægsaktiver i alt | 181.250 | 181.250 | 181.250 | 852.767 | 914.096 | 1.784.600 | 3.009.745 | 4.561.865 |
| Aktiver i alt | 181.250 | 181.250 | 181.250 | 852.767 | 1.288.299 | 2.780.517 | 4.019.365 | 4.571.485 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 138.812 | 145.752 | 153.040 | 285.692 | 664.560 | 1.974.266 | 2.018.928 | 4.265 |
| Langfristede gældsforpligtelser | — | — | — | — | — | — | — | 2.120.445 |
| Gældsforpligtelser i alt | 138.812 | 145.752 | 153.040 | 285.692 | 664.560 | 1.974.266 | 2.018.928 | 2.124.710 |
| Selskabskapital | 50.000 | 42.438 | 35.498 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 | 50.000 |
| Overført resultat | -7.562 | -6.940 | -7.288 | -29.442 | -34.107 | -100.583 | -131.542 | 2.396.775 |
| Årets resultat | -7.562 | -6.940 | -7.288 | 404.350 | 56.664 | 285.465 | 1.391.697 | 771.934 |
| Egenkapital i alt | 42.438 | 35.498 | 28.210 | 567.075 | 623.739 | 806.251 | 2.000.437 | 2.446.775 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | — | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | — | — | — | — | 1.474.133 | — |
| Resultat af primær drift | -1.000 | 0 | — | — | — | — | 1.474.133 | — |
| Resultat før skat | -7.562 | -6.940 | -7.288 | 404.350 | 47.044 | 233.988 | 1.391.697 | 790.070 |
| Årets resultat | -7.562 | -6.940 | -7.288 | 404.350 | 56.664 | 285.465 | 1.391.697 | 771.934 |
| Personaleomkostninger | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | 0 | 0 | 0 | — | 0 | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets formål er at drive Holdingselskab der har det primære formål, at det helt eller delvist ejer aktier eller anparter i andre selskaber og på sigt fungere som investeringsselskab og hermed forbundet virksomhed.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.