Fam Sommer Group ApSAktiv
Økonomiske nøgletal
Nøgletal
2025Balancens sammensætning
Selskabsskat
indkomstår 2024Administrationsselskab i en sambeskatning med 2 datterselskaber — tallene gælder hele sambeskatningen.
Kilde: Skattestyrelsens offentlige skattelister for selskaber. Beregnet skat for indkomståret; kan være lavere end 22 % af indkomsten, fx ved skat betalt i udlandet. sktst.dk
Regnskabstal2018–2025
| 2018 | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Balance — aktiver | ||||||||
| Likvide beholdninger | — | — | 7.541 | 328.412 | 334.952 | 311.925 | 224.075 | 55.867 |
| Omsætningsaktiver i alt | — | — | 81.856 | 348.954 | 366.685 | 329.963 | 244.306 | 234.987 |
| Anlægsaktiver i alt | 1.312 | 13.298 | 1.397 | 116.155 | 347.298 | 238.671 | 281.121 | 49.874 |
| Aktiver i alt | 1.312 | 13.298 | 83.253 | 465.109 | 713.984 | 568.634 | 525.427 | 284.861 |
| Balance — passiver | ||||||||
| Kortfristede gældsforpligtelser | 0 | — | 130.545 | 32.686 | 139.638 | 129.480 | 54.282 | 55.514 |
| Langfristede gældsforpligtelser | 0 | — | — | — | — | — | — | — |
| Gældsforpligtelser i alt | 0 | — | 130.545 | 32.686 | 139.638 | 129.480 | 54.282 | 55.514 |
| Selskabskapital | 1.312 | 13.298 | 1 | 40.001 | 40.001 | 40.001 | 40.001 | 40.001 |
| Overført resultat | — | — | -47.293 | 306.267 | 267.046 | 240.482 | 230.023 | 189.346 |
| Årets resultat | -9.835 | -362.338 | -42.325 | 429.715 | 141.922 | -135.191 | 31.990 | -241.798 |
| Egenkapital i alt | 1.312 | 13.298 | -47.292 | 432.423 | 574.345 | 439.154 | 471.145 | 229.347 |
| Resultatopgørelse | ||||||||
| Omsætning | 56.906 | 17.112 | — | — | — | — | — | — |
| Bruttofortjeneste | — | — | -3.461 | -8.889 | -55.544 | -18.085 | -18.739 | -17.273 |
| Resultat af primær drift | -9.835 | -358.740 | -3.461 | — | — | -18.085 | -18.739 | — |
| Resultat før skat | -9.835 | -361.938 | -42.325 | 409.173 | 128.168 | -139.434 | 29.040 | -244.774 |
| Årets resultat | -9.835 | -362.338 | -42.325 | 429.715 | 141.922 | -135.191 | 31.990 | -241.798 |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | — | — | — | — | — | — |
| Af- og nedskrivninger | — | — | — | — | — | — | — | — |
| Andre nøgletal | ||||||||
| Ansatte | — | — | 1 | 0 | 0 | — | — | 0 |
En streg (—) betyder, at der ikke er indsendt årsrapport, eller at posten ikke fremgår af den; 0 er et nul angivet i årsrapporten.
Om virksomheden
Årsrapport 2025Selskabets væsentligste aktiviteter består i at udbyde kurser i førstehjælp og brandsikkerhed mv. samthermed beslægtet virksomhed, samt at eje kapitalandele i dattervirksomheder.
Selskabet har fortsat sine normale driftsaktiviteter. Der har ikke været enkeltstående begivenheder i perioden,som er af så væsentlig karakter, at det kræver omtale i ledelsesberetningen.Periodens udvikling og resultat anses for utilfredsstillende.
Uddrag af ledelsesberetningen i den seneste årsrapport.